ארון התרופות הסיני הביתי

לכולנו בבית יש ארון תרופות רגיל, אבל למה לא לייצור ארון חילופי, בריא יותר (ולעיתים קרובות אף יעיל יותר).אז מה צריך להכיל אותו ארון? ובכן הארון כמו כל ארון אחר יכיל מספר פורמולות בסיסיות למצבים כללים כגון: שפעת, שיעול, נזלת, כאבים, ועוד מצבים שכיחים.דרך אגב גם כאן צריך לאחסן את הפורמולות במקום קריר ויבש והרחק מהשג ידים של ילדים. 

Yin Qiao San – פורמולה המיועדת לשפעת/התקררות (כאב גרון קל, שיעול) בשלבים ראשונים בלבד או כאשר מרגשים שהמחלה עומדת לבוא, לוקחים את הפורמולה כחמש/שש פעמים ביום (או כל 3-4 שעות) למחרת, את/ה קם אדם חדש.

הפורמולה מיועדת אך ורק למצב הראשוני של המחלה, בשלבים מתקדמים, היא לא תועיל.

 Yu Ping Feng San התרגום לאנגלית הוא Jade Screen Decoction, הפורמולה הזו קיבלה את המילה Jade שהיא אבן הירקן (מהמילה ירוק) והיא נחשבת לאבן חן יקרה מאוד וזה מעיד על הפורמולה עד כמה שהיא חשובה, פורמולה מדהימה!

הפורמולה הזו מיועדת למניעה של שפעת/התקררות ואף ברונכיוט  (בקיצור חיזוק המערכת החיסונית) היא נלקחת לזמן רב (כיוון שהיא פורמולה מונעת) והיא מיועדת לשימוש אך ורק כמניעה היא לא טובה במצב אקוטי (אז היא יכולה לגרום למחלה להישאר בגוף).

 פורמולה נוספת לטיפול בשפעת, אבל כאשר יש שיעול, חום, ומלאות בסינוסים (וגם לדלקות שקדים וגרון) היא Gan Mao Ling.

 לנזלת כרונית (וגם אקוטית), לסינוסיטיס, אלרגיות {המתבטאות בנזלת, סינוסיטיס וכאבי ראש עמומים, גרד בעיניים (עיניים אדומות), חום גבוה} יש את הפורמולה הנהדרת Bi Yan Pian.

 Xiao Yao San – פורמולה זו מיועדת למצבים של P.M.S (תסמונת קדם מחזור/וסתית), למצבים של עצבנות, מתח, מחזור לא סדיר, כאבי מחזור, שינויים במצב הרוח לפני המחזור וכאבי ראש המגעים לפני המחזור. את הפורמולה הזו ניתן לתת גם לגברים ולא רק לנשים.

 Ba Zheng San– פורמולה זו מיועדת לדלקת אקוטית בלבד בשלפוחית השתן (צריבה במתן השתן, שתן כהה, מועט ועכור, ניתן לתת גם כאשר יש דם בשתן).

 Liu Wei Di Huang Wan  פורמולה זו מיועדת לגיל המעבר (במיוחד לגלי החום), כאבי גב תחתון, הזעות לילה, סומק בלחיים, ראיה מטושטשת, התפתחות איטית אצל ילדים ואימפטונציה, אסור לקחת את הפורמולה הזאת כאשר הלשון אדומה מאוד ובמצבים של מחלה אקוטית כל שהיא.

 Kang Ning Wan נקראת גם Curing, פורמולה נהדרת המטפלת בכאבי בטן במיוחד לאחר האוכל ולכן גם לתאבון ירוד, לבחילות והקאות.

 Long Dan Xia Gan Tang –  פורמולה זו מטפלת בגרד בגנטליה (אברי המין והמפשעה), הפרשות צהובות מהוגינה, בנוסף פורמולה זו ניתנת במצבים אקוטיים של דלקות אוזניים (גם אצל ילדים) כל 3-4 שעות – הפורמולה לא מומלצת לאנשים הסובלים מתת פעילות של בלוטת התריס (היפותאירודיזים)

 Da Zao Gan Mai Tang –  פורמולה נהדרת למצבים קלים של אי שקט נפשי, עצבנות, במצבים קלים מאוד של PMS, אינסומניה (נדודי שינה), ניתן לתת גם לתינוקות, הסובלים מאי שקט וסיוטים, בכי רב. הפורמולה מתונה מאוד אך אסורה לסוכרתים כיוון שהיא מכילה תמרים – את הפורמולה הזאת ניתן להכין לבד בבית.

 ***הערה חשובה***

 אין לראות בכתבה זו המלצה לשימוש בצמחי מרפא סינים ו/או להפסקת טיפול תרופות מרשם.

צמחי מרפא סינים יש להתאים ע"י מטפל/ת ברפואה סינית בלבד! 

באדיבות: מאיר גלזר, במבוק

d

Welcome to Reina

Step into a true oasis of digital beauty we devised for your new beauty center, resort or spa website.

Monday 8:00-21:00
Tuesday 8:00-21:00
Wednesday 8:00-21:00
Thursday 8:00-21:00
Friday 8:00-14:00
Saturday Closed
Sunday 15:30-21:00
דילוג לתוכן